پايگاه اطلاع رساني دفتر آيت الله العظمي شاهرودي دام ظله
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 
 
 • شهادت حضرت زهرا(سلام الله عليها) - مقدمه  
 • 1390-01-25 12:57:16  
 • تعداد بازدید : 68   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • Shahroudi.Com000(9).jpg - 300x380 - 43.18 kb

  آنچه كه در پيش رو داريد پاسخى است به آنانيكه از روى جهل و يا از روى عناد شهادت حضرت زهرا(عليها السلام) و تمام آن جنايات و فجايعى كه عليه اهل بيت(عليهم السلام) بعد از وفات پيامبر اكرم (صلى الله عليه وآله) صورت گرفته است را افسانه اى بيش ندانسته و فاقد مدرك ودليل محكم مى دانند

  و كسانيكه كه تمام مصائب و رنجهاى وارد بر حضرت صديقه طاهره (عليها السلام) از هجوم به خانه ايشان و آتش زدن درب و سقط وشهادت فرزندش حضرت محسن بن على(عليه السلام)تا تدفين شبانه و مخفى بودن قبر ايشان و ناراضى بودن حضرتش تا به هنگام شهادت، همه و همه را ساخته شيعه و دور از واقعيت مى پندارند!!

  اگر چه در اولين برخورد با شبهاتى كه در اين زمينه وارد مى شود، عده اى كه اهل مطالعه و تحقيق نباشند و يا فرصت تتبع و بررسى را ندارند، بخشى از آنها را ساده لوحانه باور مى كنند.

  Shahroudi.Com000(6).jpg - 300x461 - 23.73 kb

  ولى با اندكى مطالعه خواهند فهميد كه اين سؤالات و شبهات از دير باز مطرح بوده و پيرامون آن قلم فرسائى شده است و علماى  بزرگ شيعه به پاسخ و رفع اينگونه شبهات و تحليل هاى نادرست از مسائل مذكور پرداخته اند و كتابهاى مفصل پيرامون اين موضوع به رشته تحرير در آورده اند و اما افرادى هر چند گاه با طرح دوباره اين گونه مسائل اساساً قصد دارند نسل جديدى كه از آن مباحث اطلاع كمى دارند را به ورطه شك و ترديد بكشانند.

  آنان به آنچه وظيفه خود مى دانند خوب عمل مى كنند اما آيا ما كه مدعى محبت و دوستى خاندان عصمت و طهارت هستيم وظيفه خود را مى دانيم و به آن عمل مى كنيم؟! آيا در پى كسب اطلاعات و تحقيق پيرامون مسائل مهم تاريخ اسلام هستيم؟! به حق بايد گفت كه دانستن اينگونه مسائل و مطالعه در مورد آنها يكى از ضروريات است بالأخص در اين عصر كه گاه حقيقت در زير قلم برخى مغرضان گم مى شود و موجب سرگردانى افراد ناآگاه و كم اطلاع مى گردد .

  Shahroudi.Com000(5).jpg - 300x225 - 30.98 kb

  لازم به يادآورى است كه خدمتگزارانِ شما سوگواران فاطمى در اين جزوه كوچك چون در مقام پاسخگوئى به شبهه افكنانى مى باشند كه بعضاً غير شيعه هستند لذا تمام مطالبى كه در اين جزوه مى خوانيد از منابع معتبر ومهم اهل تسنن جمع آورى شده است اگر چه بايد گفت تا وقتى كه شيعه كلينى ها وصدوق ها وطبرسى ها ومجلسى ها دارد چه جاى آن است كه بخواهد ملاك خود را كتب اهل سنت قراردهد . چرا كه علماى شيعه وپيروان حق وحقيقت در طول چهارده قرن با هزاران خون دل وتحمل مشقتها وسختيهاى فراوان كه حتى گاهى منجر به شهادتشان در اين راه مى شد روايات واحاديث صحيح وگرانبهاى اهل بيت  عليهم السلام را براى ما حفظ كردند تا شيعيان در اينگونه مسائل به منبع موثق ومعتبرى دسترسى داشته باشند .

  اميد است خوانندگان با مطالعه اين جزوه تشويق شوند كه به مطالعه وبررسى  عميق تر و مفصل تر پيرامون اين مسائل  بپردازند.انشاء اللّه.

  «اللّهُمَّ اكشِفْ هذِهِ الغُّمة بِظُهور الحُجَّة»

   

   
   
   

  آدرس: قم - روبروي شبستان امام خميني(ره) - دفتر آيت الله العظمي شاهرودي (دام ظله)

  تلفن: 7730490 3، 7744327 3- 025 فکس: 7741170 3- 025  

  پست الکترونيک: info@shahroudi.net / esteftaa.shahroudi.com@gmail.com