پايگاه اطلاع رساني دفتر آيت الله العظمي شاهرودي دام ظله
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 
 
 • پهلويش را شكستند  
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 •  سوال 27:

  كسى مى گويد: « ما احادیث بسیاری را که می گوید: آن قوم پهلویش را شکستند و  سيلى به صورتش زدند و مانند اين مصائب ، تأييد نمى كنيم. »

  و در پاسخ فردى كه پرسيد : چگونه شكستن پهلوى او را ناديده بيانگاريم با توجه به اين كه عمر گفته  ـ  كه ، اگرچه فاطمه در خانه باشد ، آتش مى زنم  ـ  همچنين زيان رساندن به جنين حضرت محسن(عليه السلام) را چگونه .توجيه كنيم ؟ پاسخ داد :

  « شكستن پهلو ، از نظر سندهاى معتبر ، ثابت نشده است ولى امكان دارد  ـ  كه اتفاق افتاده باشد  ـ  و در مورد سقط جنين ، به طور طبيعى هم گاهى پيش مى آيد . »


  جواب : حديث مظلوميت حضرت زهرا(عليها السلام) مختص به شيعه نيست بلكه اكثر اهل تسنن ( عامه ) هم  ـ  از ترس رسوايى  ـ  به گونه اجمال روايت كرده اند.

  ما در پاسخ بعضى از پرسش هاى پيشين ، روايات و سخنان مورخين و محدثين شيعه و سنى را درباره سوزاندن درب خانه ، شكستن پهلو و سيلى زدن ، غصب حق و اسقاط جنين او ، آورديم . اما اين كه سقوط جنين در حالت طبيعى و عادى بوده است ، بايد گفت ، نه ، نتيجه ضربه و شكستن پهلو ، فشار و لگد زدن بوده است . اگرچه اگر كوتاه بيائيم كه اين ها نبوده ، پس خود هجوم به خانه و آتش زدن و ايجاد ترس و رعب ، از عواملى است كه طبيعتاً موجب سقوط جنين مى شود . شايد .منظور آن .شخص از حالت طبيعى ، اين بوده است.
   

   
   
   
   
   

  آدرس: قم - روبروي شبستان امام خميني(ره) - دفتر آيت الله العظمي شاهرودي (دام ظله)

  تلفن: 7730490 3، 7744327 3- 025 فکس: 7741170 3- 025  

  پست الکترونيک: info@shahroudi.net / esteftaa.shahroudi.com@gmail.com